logo
logo
eurolaul
vote
big poll

Riik: netherlands

"Royal Music Night" Deurne was AMAZING ! Thankyouuuu for the fun 😍😍😍 #Markt #orchestra #KoninklijkeHarmonie #Magic

RT @margabult: Morgenavond #koningsdag 19u ga ik optreden #DeKeerWeer #Rotterdam. Daarna optreden van onze #ESF inzending en kanjers @OG3NE

Anonymous asked:

I noticed that Russian guys shave their armpits (Sergey, Dima Bilan in "Never Let you go'' video, Alexey is some pictures, and so on). I see it as a good thing though. I think armpit hair is kinda gross tbh

Answer:

Like for any other body parts I don’t like them shaved…  Some guys (Turkish/Arabian) are damn hot fully natural, but probably armpits with trimmed or shortened hair are the most practical and sexy.

image
image
image
image
image
image
image
#imriziv #byealex #alexeyvorobyov #douwebob #johannesnymark #devetdu #amir #eurovision #esc #shirtless #selfie #armpits #armpit #esc2016 #lighthousex #israel #hungary #russia #alexsparrow #thenetherlands #denmark #sweden #melodifestivalen #sverige #amirhaddad #france #torwallin #chrismartland #johangunterberg #christophermartland

#FBLivePoll Final - Part 4 of 5. Poll will run for 30 minutes and will be extended in case of a tie until it is broken.
Vote with Facebook likes for your preferable entry of 3 selected songs that will be competing in the Eurovision Song Contest 2017.
The entry finishing last will be dropped until only one winner remains.

Round 1 winner: Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 2 winner: Norma John (Finland), relegated: Lindita (Albania)
Round 3 winner: Alma (France), relegated: Timebelle (Switzerland)
Round 4 winner: Alma (France), relegated: Levina (Germany)
Round 5 winner: Alma (France), relegated Manel Navarro (Spain)
Round 6 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 7 winner: Francesco Gabbani (Italy, relegated Norma John (Finland)
Second Chance Round 1 winner: Norma John (Finland)
Round 8 winners: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated Lucie Jones (UK)
Round 9 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Claudia Faniello (Malta)
Round 10 winner: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated NAVIBAND (Belarus)
Round 11 winner: Francesco Gabbani (Italy), Alma (France), relegated Omar Naber (Slovenia)
Round 12 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated SunStroke Project (Moldova)
Round 13 winner: Alma (France), relegated Anja (Denmark)
Second Chance Round 2 winner: NAVIBAND (Belarus)
Round 14 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated O.Torvald (Ukraine)
Round 15 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Nathan Trent (Austria)
Round 16 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Hovig (Cyprus)
Round 17 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Jacques Houdek (Croatia)
Round 18 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Triana Park (Latvia)
Round 19 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Joci Papai (Hungary)
Second Chance Round 3 winner: Nathan Trent (Austria)
Round 20 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Ilinca feat. Alex Florea (Romania)
Round 21 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Koit Toome and Laura (Estonia)
Round 22 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Demy (Greece)
Round 23 winner: Alma, O'G3NE, Salvador Sobral, relegated Martina Barta (Czech Republic)
Round 24 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated O'G3NE (The Netherlands)
Round 25 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Alma (France)
Second Chance Round 4 winners: Koit Toome & Laura (Estonia), Alma (France)
Round 26 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kasia Mos (Poland)
Round 27 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Brendan Murray (Ireland)
Round 28 winner: IMRI (Israel), relegated Jana Burcheska (Macedonia)
Round 29 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Tijana Bogicevic (Serbia)
Round 30 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated IMRI (Israel)
Round 31 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Fusedmarc (Lithuania)
Second Chance Round 5 winner: Brendan Murray (Ireland)
Round 32 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated JOWST (Norway)
Round 33 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Blanche (Belgium)
Round 34 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Valentina Monetta & Jimmie Wilson (San Marino)
Round 35 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Slavko Kalezic (Montenegro)
Round 36 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Svala (Iceland)
Round 37 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Isaiah (Australia)
Second Chance Round 6 winner: Blanche (Belgium)
Round 38 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kristian Kostov (Bulgaria)
Round 39 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Yulia Samoylova (Russia)
Second Chance Round 7 winner: Alma (France)
Second Chance Final winner: Alma (France)
Final Part 1: Winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Alma (France)
Final Part 2: Winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Dihaj (Azerbaijan)
Final Part 3: Winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Artsvik (Armenia)

RT @muziekcafe_: De line-up voor komende zaterdag: @OG3NE, @spinvis & @CharlDelemarre live @ #Muziekcafé @NPORadio2. Bij zijn? Check: https…

#FBLivePoll Final - Part 3 of 5. Poll will run for 30 minutes and will be extended in case of a tie until it is broken.
Vote with Facebook likes for your preferable entry of 4 selected songs that will be competing in the Eurovision Song Contest 2017.
The entry finishing last will be dropped until only one winner remains.

Round 1 winner: Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 2 winner: Norma John (Finland), relegated: Lindita (Albania)
Round 3 winner: Alma (France), relegated: Timebelle (Switzerland)
Round 4 winner: Alma (France), relegated: Levina (Germany)
Round 5 winner: Alma (France), relegated Manel Navarro (Spain)
Round 6 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 7 winner: Francesco Gabbani (Italy, relegated Norma John (Finland)
Second Chance Round 1 winner: Norma John (Finland)
Round 8 winners: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated Lucie Jones (UK)
Round 9 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Claudia Faniello (Malta)
Round 10 winner: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated NAVIBAND (Belarus)
Round 11 winner: Francesco Gabbani (Italy), Alma (France), relegated Omar Naber (Slovenia)
Round 12 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated SunStroke Project (Moldova)
Round 13 winner: Alma (France), relegated Anja (Denmark)
Second Chance Round 2 winner: NAVIBAND (Belarus)
Round 14 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated O.Torvald (Ukraine)
Round 15 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Nathan Trent (Austria)
Round 16 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Hovig (Cyprus)
Round 17 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Jacques Houdek (Croatia)
Round 18 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Triana Park (Latvia)
Round 19 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Joci Papai (Hungary)
Second Chance Round 3 winner: Nathan Trent (Austria)
Round 20 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Ilinca feat. Alex Florea (Romania)
Round 21 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Koit Toome and Laura (Estonia)
Round 22 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Demy (Greece)
Round 23 winner: Alma, O'G3NE, Salvador Sobral, relegated Martina Barta (Czech Republic)
Round 24 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated O'G3NE (The Netherlands)
Round 25 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Alma (France)
Second Chance Round 4 winners: Koit Toome & Laura (Estonia), Alma (France)
Round 26 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kasia Mos (Poland)
Round 27 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Brendan Murray (Ireland)
Round 28 winner: IMRI (Israel), relegated Jana Burcheska (Macedonia)
Round 29 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Tijana Bogicevic (Serbia)
Round 30 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated IMRI (Israel)
Round 31 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Fusedmarc (Lithuania)
Second Chance Round 5 winner: Brendan Murray (Ireland)
Round 32 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated JOWST (Norway)
Round 33 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Blanche (Belgium)
Round 34 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Valentina Monetta & Jimmie Wilson (San Marino)
Round 35 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Slavko Kalezic (Montenegro)
Round 36 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Svala (Iceland)
Round 37 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Isaiah (Australia)
Second Chance Round 6 winner: Blanche (Belgium)
Round 38 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kristian Kostov (Bulgaria)
Round 39 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Yulia Samoylova (Russia)
Second Chance Round 7 winner: Alma (France)
Second Chance Final winner: Alma (France)
Final Part 1: Winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Alma (France)
Final Part 2: Francesco Gabbani (Italy), relegated Dihaj (Azerbaijan)

Feeling those Eurovision-vibes...! ✨🎤🇳🇱

RT @songfestival: A.s. zaterdag geeft @OG3NE in het @muziekcafe_ hun uitzwaai-optreden voordat ze vertrekken naar Kiev! Kom je ook? >> http…

🇬🇧 Goodmorning !! Last night, we were guests at the Dutch TV-show "Pauw". We also did a live performance of "Lights And Shadows". Missed it ? Watch it by clicking on the link below ! ||

🇳🇱 Gisteravond waren we te gast bij Pauw, waar we ook live optraden met "Lights and Shadows" ! Gemist ? Check de volledige uitzending (met ons tafelgesprek) op www.pauw.vara.nl/gemist of klik op deze link:

“Live bij #Pauw: @OG3NE met 'Light and Shadows' https://t.co/XlUCz0VNKE”

Check out the live-performance of "Lights And Shadows" we did this afternoon at RTLlive:

http://www.rtllive.nl/item/11610/og3ne_lights_shadows

Check out the live-performance of "Lights And Shadows" we did this afternoon at @_RTLlive !
https://t.co/yO3NQlHqVb

#FBLivePoll Final - Part 2 of 5. Poll will run for 30 minutes and will be extended in case of a tie until it is broken.
Vote with Facebook likes for your preferable entry of 5 selected songs that will be competing in the Eurovision Song Contest 2017.
The entry finishing last will be dropped until only one winner remains.

Round 1 winner: Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 2 winner: Norma John (Finland), relegated: Lindita (Albania)
Round 3 winner: Alma (France), relegated: Timebelle (Switzerland)
Round 4 winner: Alma (France), relegated: Levina (Germany)
Round 5 winner: Alma (France), relegated Manel Navarro (Spain)
Round 6 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Tako Gachechiladze (Georgia)
Round 7 winner: Francesco Gabbani (Italy, relegated Norma John (Finland)
Second Chance Round 1 winner: Norma John (Finland)
Round 8 winners: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated Lucie Jones (UK)
Round 9 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Claudia Faniello (Malta)
Round 10 winner: Francesco Gabbani (Italy), Kasia Mos (Poland), relegated NAVIBAND (Belarus)
Round 11 winner: Francesco Gabbani (Italy), Alma (France), relegated Omar Naber (Slovenia)
Round 12 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated SunStroke Project (Moldova)
Round 13 winner: Alma (France), relegated Anja (Denmark)
Second Chance Round 2 winner: NAVIBAND (Belarus)
Round 14 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated O.Torvald (Ukraine)
Round 15 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Nathan Trent (Austria)
Round 16 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Hovig (Cyprus)
Round 17 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Jacques Houdek (Croatia)
Round 18 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Triana Park (Latvia)
Round 19 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Joci Papai (Hungary)
Second Chance Round 3 winner: Nathan Trent (Austria)
Round 20 winner: Kasia Mos (Poland), relegated Ilinca feat. Alex Florea (Romania)
Round 21 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Koit Toome and Laura (Estonia)
Round 22 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Demy (Greece)
Round 23 winner: Alma, O'G3NE, Salvador Sobral, relegated Martina Barta (Czech Republic)
Round 24 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated O'G3NE (The Netherlands)
Round 25 winner: Francesco Gabbani (Italy), relegated Alma (France)
Second Chance Round 4 winners: Koit Toome & Laura (Estonia), Alma (France)
Round 26 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kasia Mos (Poland)
Round 27 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Brendan Murray (Ireland)
Round 28 winner: IMRI (Israel), relegated Jana Burcheska (Macedonia)
Round 29 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Tijana Bogicevic (Serbia)
Round 30 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated IMRI (Israel)
Round 31 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Fusedmarc (Lithuania)
Second Chance Round 5 winner: Brendan Murray (Ireland)
Round 32 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated JOWST (Norway)
Round 33 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Blanche (Belgium)
Round 34 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Valentina Monetta & Jimmie Wilson (San Marino)
Round 35 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Slavko Kalezic (Montenegro)
Round 36 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Svala (Iceland)
Round 37 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Isaiah (Australia)
Second Chance Round 6 winner: Blanche (Belgium)
Round 38 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Kristian Kostov (Bulgaria)
Round 39 winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Yulia Samoylova (Russia)
Second Chance Round 7 winner: Alma (France)
Second Chance Final winner: Alma (France)
Final Part 1: Winner: Salvador Sobral (Portugal), relegated Alma (France)

RT @Riltoe: @OG3NE fanatastisch begin van de week, jullie meteen op tv!

Great memories singing Emeli Sandé's song 'Clown' a few weeks ago...
And in about two weeks we'll be performing at the Eurovision Song Contest! 🇳🇱

🇳🇱 Waar zijn we vandaag te zien?? VANMIDDAG om 17:00 op RTL 4 bij @rtllivenl | VANAVOND om 23:00 op NPO1 bij… https://t.co/77BOsaHZ4N

Sa oled külastaja alates 04.11.06. © 2006-2017 eurovisioon.ee on mitteametlik fännilehekülg. Ametlik koduleht asub siin.
Genereeriti 0.115 sekundiga. | Egon Tinno | info@eurovisioon.ee | Kontakt | RSS | Sisukaart